تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

چند نکته که توجه به آن در سونا و استخر ضروری و بسیار مفید میباشد .

  چند نکته که توجه به آن در سونا و استخر ضروری و بسیار مفید میباشد .

  1- ارتفاع استخر های خانگی میبایست در عمیق ترین قسمت از قد انسان بلند تر نباشد. برای کودکان و افراد مسن میبایست استخرکودکان را برایشان تدارک دید . دور تا دور استخر باید وسیله ای برای بودن نصب شود مانند لوله های استیل یا نوار توپ های بادی که در وسط استخر هم میتوان نصب کرد . محل تخلیه آب استخر ٰ محل سیر کولاسیون و برگشت آب جهت تصفیه میبایست کاور داشته باشد .اکثر غرق شدن کودکان در هنگام بازی با محل بازگشت آب بوده و بعلت گیر کردن دست یا پا در محل برگشت آب این حادثه افتاده است .

  2- در محوطه استخر هیچ وسیله برقی ٰ حتی پریز نباید وجود داشته باشد .
  3- تمام لامپ های روشنایی و روشنایی استخر ٰ جکوزی ٰ سونای بخار ٰ آب سرد و... میبایست 12 یا 24 ولت باشند و مستقیمإ به تابلو مجموعه متصل باشند .
  4- امروزه از تابلو برق های هوشمند برای مجموعه ها استفاده میشود . در صورتی که برق مجموعه شما قدیمی و فرسوده شده است سریعا نصبت به نصب آن اقدام کنید
  5 - هیتر سونا نباید بروی چوب سونا نصب شود بلکه دیوار و کف قسمت هیتر از آجر نسوز و برجسته ساخته میشود .
  6 - هر هفته ترموستات سونا را تست کنید . به اینصورت که درجه سونا را روی درجه خاصی تنظیم کنید و منتظر عملکرد دستگاه بمانید . در صورتی که به کار خود ادامه داد و هیچ عکس العملی نشان نداد سریعا یک کارشناس برق سونا را جهت تست و احتمالا تعویض ترموستات به محل سونا بیاورید .
  7 - از دستگاه های چینی برای سونا استفاده نکنید .
  8- درب سونا میبایست به خوبی بسته و باز شود ٰ در هنگام بسته بودن درب سونا نباید هوای بیرون به داخل سونا نفوذ کند . در صورت نفوذ هوای سرد بیرون از سونا ٰ به داخل سونا ٰ ترموستات هیتر نمیتواند به موقع برق هیتر را قطع کند و همین باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه ودیواره سونا میشود ٰ اکثر آتش سوزی های سونا به علت باز بودن درب سونا اتفاق میافتد . در صورت ممکن از فنر برای بسته شدن درب سونا استفاده کنید . فنر را از جنسی انتخاب کنید که کمترین میزان حرارت را به خود جذب مینماید .
  9- همیشه یک نفر کارشناس را برای مراقبت از مجموعه خود داشته باشید .
  10 - برای مسائل برقی مجموعه خود از برق کار ساختمان استفاده نکنید ٰ برق مجموعه های استخر هیچ شباهتی به برق ساختمان ندارد .

  11- هر چند وقت یک بار از محکم بودن هیتر برقی سونا اطمینان پیدا کنید ٰ به علت گرما و پیچ ها و بست های هیتر هرز و لق میشوند ٰ در اینصورت میبایست سریعا پیچ و رولپلاک  پرچ های هیتر را تعویض نمایید .

   

   

  کانال تلگرامی صرفاجهت تاسیسات 

   

  https://telegram.me/tassisat-channel

   

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : سونا ,استخر ,هیتر ,میبایست ,استفاده ,ترموستات ,سونا استفاده ,استفاده نکنید ,داخل سونا ,سونا نباید ,داشته باشد ,
  چند نکته که توجه به آن در سونا و استخر ضروری و بسیار مفید میباشد .

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر